İçeriğe geç Altbilgiye atla

Reiki Seviyeleri Nelerdir?

Reiki Seviyeleri sistemin daha rahat öğrenilebilmesi için gereklidir. Usui Sensei, Reiki sistemini üç farklı öğrenme seviyesine göre ayırdı. Her derece öğrenme aşamasında yapılandırılır ve öğrencinin daha sonra kendi içinde gelişmesine izin verir.

Birinci Seviye – Reiki Bir(Shoden):

Reiki Seviyeleri içinde birinci seviye, Reiki enerjisine nazik ama hayat değiştiren bir giriştir. Usui, öğrencilerine bu ilk seviyede kendi kendini nasıl iyileştireceklerini aktarmıştır. Öğrenciler bir Reiki ustasından, öğrenciyi Reiki enerjisiyle hizalayan ve Reiki’yi kendilerine, ailelerine ve arkadaşlarına yönlendirmelerini sağlayan dört ‘uyumlama’ alırlar. Öğrenmenin bu ilk aşamasında, öğrenciler ilkeler ile tanıştırılır ve onlarla yaşamaya teşvik edilir. Ayrıca günlük olarak yapmaları istenen bazı enerji egzersizleri de gösterilir. Çakralar olarak adlandırılan bedenin enerji merkezleri tanıtılır ve iyileşme sürecindeki önemi bu seviyede öğretilir. Öğretimin bu bileşeni öğrencinin sürekli gelişimi için çok önemli olduğundan, bu aşamada farkındalık uygulaması da öğretilir.

İkinci Seviye – Reiki İki (Okuden):

Reiki’nin ikinci seviyesi, Batı’da uygulayıcı seviyesi olarak kabul edilir. Bu öğretim seviyesi sırasında, öğrenciler Reiki ustası tarafından iki ilave “uyumlama” alır ve bu titreşimlerini daha yüksek bir seviyeye yükseltir. Enerji artık kendi kendini iyileştirmeye, gelişmeye ve ayrıca diğer insanlara bir Reiki uygulayıcısı olarak davranılmasına yöneliktir. Çakraların (enerji merkezleri) derinleşmesi öğretilir ve öğrencilere enerjideki farklılıkları nasıl hissedecekleri gösterilir. Reiki sembolleri tanıtılır ve öğrencilere bunları nasıl uygulayacakları gösterilir. Bu seviyedeki öğrenciler sezgilerini ve iyileşme niyetlerini daha fazla kullanmaya ve bunlara güvenmeye teşvik edilir. Reiki enerjisi ne yaptığını ve nereye gideceğini bilir. Bu yüzden öğrencilere sezgisel bir temelde çalışmaya bırakıldığında enerjiyi uygulamanın çok basit olduğu öğretilir.

Üçüncü Seviye – Reiki Üç (Shinpiden):

Üçüncü derece Reiki, öğrencinin belirli bir süre sonra Reiki Ustası olmasını sağlar. Bu derece genellikle iki bölümde öğretilir. İlk bölümde öğrenci bir Reiki ustası olur. İkinci bölümde ise öğrenci Reiki’yi nasıl öğreteceğini öğrenir. Bu seviye sırasında öğrenciler, çok güçlü ve güzel bir uyum olan Usta seviyesine ‘uyumlanırlar’. Bu yine öğrencinin enerji titreşimini daha da yüksek bir seviyeye yükseltir ve daha önce öğretilen Reiki becerilerini geliştirir.  Meditasyon, daha fazla enerji egzersizi ile birlikte bu seviyede pozitif olarak öğretilir. Bu seviye, daha çok Reiki enerjisinin anlaşılmasını derinleştirmek, daha bilinçli, daha dikkatli olmak, sezgiyi daha da geliştirmekle ilgilidir.

Reiki hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Limonluk, Çoruhlu New Wave Plaza, İsmet İnönü Blv. 2486.Sok No:4/6, 33120 Yenişehir/Mersin/Türkiye

 

 

Canan Doğuş © 2024. Tüm Hakları Saklıdır

× Whats App İletişim