İçeriğe geç Altbilgiye atla

NLP Yöntemi Ve 8 Faydası

NLP Yöntemi, insanların tepkilerini okuma ve tahmin etme yeteneklerinizi arttırarak, iletişim becerilerinizi ve insanlar üzerindeki etkinizi geliştirmenize yardım eder. İletişim becerileri yüksek insanlar, insanları anlar ve onlara nasıl ulaşacaklarını bilir.

Martin Luther King gibi etkili konuşmacılar incelendiğinde, konuşmalarında tamamen doğal, dinleyicilerinin büyük bir kısmını dâhil eden, endişelerini ve öngörülerini duygusal bir şekilde yansıtan bir iletişim biçimi kullandıkları görülüyor.

NLP’nin faydası kısaca, bu gibi yetenekli insanların davranışlarını diğer insanlara öğretmesidir. Böylece NLP, hayatın her alanında fayda sağlar.

NLP Yönetimi Ve Faydaları

1-Daha başarılı bir kariyere sahip olun: İş hayatının iki büyük unsuru, satış ve yönetimdir. Bu iki unsur da doğrudan insanlarla ilişkiler kurarak olur. NLP sayesinde, iletişim, işletme ve liderlik becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Böylece NLP size, kariyerinizde ilerleyip iş hayatında daha başarılı biri olma imkânı sunar.

2-Daha başarılı bir sporcu olun: NLP’de öğretilen teknikler sayesinde, takım çalışmalarında daha başarılı olabilir, başarı odaklı çalışabilirsiniz. Ayrıca NLP, sakatlık geçirdikten sonra spora geri dönen sporculara da yardım eder.

3-Sağlığınızı koruyun: NLP teknikleri size, duygularınızı kontrol etmenizde, korkularınızı ve depresyonunuzu yenmenizde, olumsuz düşüncelerinizden kurtulmanızda, endişelerinizle baş etmenizde yardımcı olur. NLP, kronik hastalıklarınızla ve bağımlılıklarınızla baş etmenizde size destek olur. 

4-Daha verimli bir eğitim süreci geçirin: NLP’de, yavaş öğrenen kimse diye bir kavram yoktur. Ya öğrenmek için etkili stratejiler geliştirmişsinizdir ya da geliştirmemişsinizdir. NLP ile öğrenilen yetenekler, öğrenme zorluklarınızı yenmenize, konsantrasyonunuzu artırmanıza ve daha etkili ders çalışmanıza yardım eder.

5-İlişki becerilerinizi geliştirin: NLP sayesinde; insanlarla hemen bağ kurabilir, kişisel ilişkilerinizi geliştirebilir, özel ve iş hayatınızdaki ilişkilerinizi iki taraf için de daha zengin ve daha faydalı bir hale getirebilirsiniz.

6-Mutluluğunuzu artırın: NLP ile size çekici gelen, sizi mutlu edecek şeyleri bulabilir; isteklerinizin peşinden gitmenizi sağlayacak gücü keşfedebilirsiniz. NLP, tüm kalbinizle peşinden gidebileceğiniz bir gelecek kurmanızda size destek olur. Hem size hem de çevrenizdekilere mutluluk getiren bir hayata sahip olmanıza yardım eder.       

7-Kişiliğinizi geliştirin: NLP sayesinde, sizi kısıtlayan düşüncelerden kurtulabilir, kendinizi daha iyi tanıyabilir, özgüveninizi artırabilirsiniz.

8-Daha iyi bir koç olun: Kullandığınız NLP teknikleri ile müşterilerinizle daha verimli bir koçluk süresi geçirirsiniz.

NLP Yöntemi size kariyerinizde, kişisel gelişiminizde ve sağlığınızda bambaşka bir hayatın kapılarını açacak bir anahtar. Bu anahtar hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak ister misiniz? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Limonluk, Çoruhlu New Wave Plaza, İsmet İnönü Blv. 2486.Sok No:4/6, 33120 Yenişehir/Mersin/Türkiye

 

 

Canan Doğuş © 2024. Tüm Hakları Saklıdır

× Whats App İletişim