İçeriğe geç Altbilgiye atla

Reiki Sembolleri Ve Anlamları

Reiki sembolleri, şifa enerjisi akışının daha odaklı olması ve şifa enerjisinin belirli sonuçlar için kullanılmasına izin verip uygulamayı geliştirmeyi amaçlar. Fakat bu sembollerin kutsal olduğunu ve ancak ikinci ve üçüncü Reiki derecesine başlandığında ortaya çıkması gerekir.

Reiki Sembolleri Nedir?

Reiki sembolleri geleneksel olarak iki ana gruba ayrılır:

1-Felsefenin, işlevin veya uygulamanın tam bir temsilini oluşturan Japonca Kanji kelime ve anlam dizisi.

2- Doğrudan yaşamınızın ve vücudunuzun belirli bir bölümünü (duygusal, zihinsel, metafizik) iyileştirme amacına sahip idelojiyi ifade etme biçimi.

Enerjisel ve ruhsal düzeyde, Reiki şifa sembolleri, belirli enerji türlerine açılan kapı görevi görür. Bu enerjiler sırayla içimizden akan evrensel yaşam gücü enerjisinin farklı tezahürleridir. Yani her sembol böyle bir enerjiye ve belirli bir titreşime bağlıdır. Sizi içinizden iyileştirirken bedeninizin, zihninizin ve ruhunuzun enerji seviyelerini artırır.

Hepimiz evrensel yaşam gücü enerjisinin aktığı kanallarız ve semboller ve niyetler verimli bir şekilde tezahür edebilir. Bu nedenle amaç titreşimi artırmak ve sorunların kökenini ortaya çıkarmak olacaktır. Daha sonra ana enerji kanalları ve merkezleri açıldığında iyileşme başlar.

1.Sembol Cho-Ku-Rei: Güç arttırıcı bir sembol olan Cho-Ku-Rei, ‘evrenin bütün gücünü şimdi buraya koy’ anlamına gelir.  Negatif enerjiden arınmanızı sağlar ve pozitif enerji alanı oluşturur.

2.Sembol Sei-He-Ki: Mental bir sembol olan Sei-He-Ki, ruhsal, duygusal durumlardan kaynaklanan fiziksel rahatsızlıkların şifasında kullanılır. Bilinçaltına pozitif mesaj yerleştirmek için de bu sembol kullanılır. Bu sembol egoyu azaltarak kişilerde uyum sağlar.

3.Sembol Hon-Sha-Ze-Sho-Nen: Geçmiş veya gelecek zamana, uzaktaki kişiye,  şifa enerjisi gönderilmesini sağlayan bir semboldür. Örneğin, gelecekte yapılacak önemli bir iş için o zaman önceden Reiki gönderilebilir.  Aynı zamanda geçmişte başımıza gelen kötü bir olayı bilinçaltımızdan silmek için de geçmişe Reiki gönderilebilir.

Master Sembolü Dai Ki Myo: Diğer üç sembolün tamamlayıcısıdır. Hem şifa hem de Reiki uyumlamalarının aktarımında kullanılır.

Reiki sembolleri farklı seviyelere ait olsalar da etkili bir şifa sisteminin ayrılmaz parçalarıdır

Reiki Sembollerinin Türleri

Reiki sembolleri farkli seviye ve sistemlere aittir. Her seviye ve  her Reiki sistemi, etkili bir şifa,farkındalık ve daha tüksek bilinç durumuna ulaşmak için geçilmesi gereken ruhsal bir eşiği temsil eder. Bu nedenle semboller güç ve titreşim açısından farklılık gösterebilir.

Aşağıdaki ifadeler için semboller vardır:

 • Enerjiyi ve gücü belirli bir yere yoğunlaştırma
 • Uyumlaştırma ve dengeleme
 • Zihinsel ve duygusal iyileşme
 • Belirli bir yere veya mekana boyut açma
 • Duygusal engelleri ve iletişim engellerini azaltma ve kaldırma
 • Çevreleme ve bireyin kendisini enerji ile doldurması
 • Belirli meleklere/başmeleklere bağlanma
 • Enerli alanlarını ve enerji merkezlerini (çakralarını) dengeleme
 • Çakraları hizalama
 • Topraklama
 • Bolluk

Reiki Sembolleri Nasıl Çizilir? İşaret ve orta parmağınızı başparmağınızla birleştirin ( Bu 3 parmağınız enerjinin çoğunu tutar ve bir araya getirmemizin amacı onları tek noktaya odaklamaktır). Ayrıca sembolün adını söylerken elinizi veya bir parmağınızı kullanabilirsiniz

Reiki hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Limonluk, Çoruhlu New Wave Plaza, İsmet İnönü Blv. 2486.Sok No:4/6, 33120 Yenişehir/Mersin/Türkiye

 

 

Canan Doğuş © 2024. Tüm Hakları Saklıdır

× Whats App İletişim